Erzurum Atlama Kuleleri onaylandı

0

2011 yılında Erzurum’da yapılacak olan Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için inşa edilen 125 metrelik atlama kuleleri onaylandı. İlk atlayışı Slovenyalı ekipten kayakçı Matevz Starovec yaptı. Sonrasında yaptığı açıklamada atlayışı yaparken oldukça zevk aldığını ve kuleleri çok  beğendiğinden bahsetti.

Kiremittepe Bölgesi’nde yapılan 125 metrelik kuleleri test etmek üzere görevlendirilen Slovenyalı ekip kuleyi oldukça başarılı bulduklarını belirttiler.

İlk atlayışlar oldukça başarılı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, atlayışların oldukça başarılı geçtiğini belirtirken sözlerine ” Erzurum Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan Kuleler hem  FIS tarafından hem de sporcular tarafından onayladı, bundan sonra dünyanın her türlü müsabakasına ev sahipliği yapabileceğiz” diye devam etti.

Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için inşa edilen 125 metrelik atlama kulelerinden ilk atlayan Matevz Starovec kulelerin kayılabilirliğini test ettikten sonra kulelerin 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için hazır olduğunu ve  onayladıklarını belirtti. Matevz Starovec  6 yaşından beri kayak yapan ve Slovenya’ da 209 metreden atlayarak ilk rekorunu kırdığını da sözlerine ekledi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz