Kartepe Kayak Merkezi

0

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi;  Kocaeli’ nin güney doğusunda yeralır.  Kartepe Kayak Merkezi 1650 mt. yükseklikte bulunan Kartepe Dağı’ na kurulmuştur.

Orman örtüsüyle kaplı Kartepe İstanbul’ a olan yakınlığı ile de özellikle hafta sonu kaçamaklarında ilk tercih edilen bölgelerdendir.

Kartepe Kayak Merkezi’nde 4 lift, 3 telesiyej vardır.  Ayrıca Kartepe Kayak Merkezi‘nde Aralık sonu ile Şubat sonuna kadar kar kalınlıkları 80 ila 200 cm arasında değişiklik gösteriyor.

Kartepe Kayak Merkezinde Konaklama

Kartepe  Konaklama alternatifleri de bir hayli fazladır. Kartepe Otellerinden bazıları The Greenpark,  Derbent Hotel ve Maşukiye Butik. Beş yıldızlı otellerden lüks restoranlara kadar birçok alternatifi misafirlerine sunan Kartepe Kayak Merkezi’ nde malzeme ve ekipman kiralamak  ve dersleri almakta mümkündür.

Kartepe Kayak Merkeziane Nasıl Gidilir?

Kartepe’ ye ulaşımın en kolay yolu Maşukiye’ dendir.  İstanbul’ a yaklaşık 1 saat 20 dakika ve Bursa’ ya 2 saat uzaklıkta olan Kartepe ‘ye İstanbul- Ankara otoyolunda İzmit Doğu çıkışını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz