Kayak sporu Türkiye’nin kasasını dolduracak

0

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar ve Yönetim Kurulu, ‘Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak’ projesinin tanıtımını Ankara’da yaptılar.

Düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile yardımcılar, spor müdürleri, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, iş adamları ve özel davetliler katıldı.

Başkan Erol Yarar, yaptığı konuşmada, kayak üretiminin senelik 20 milyar Euro, turizm geliri olarakta yıllık olarak 100 milyar Euro olduğunu vurgulayarak, Turizm olarak bakıldığında en önemli olimpiyatlar kış olimpiyatları olarak olduğunu söyledi. Bunun en önemli sebebi ise diğer olimpiyatların dönemlik turist kazandırdığıdır. Kış olimpiyatlarına bakarsak bölgenin popülerliğini arttırdığı ve oradaki bölgenin turizm bölgesine dönüşmesini katkı sağlayacağını vurguladı.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz