Ordu’da yaz kayağı ile ilgili ilk adım atıldı

0

Ordu’nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda yapımı biten ve önümüzdeki kış ayında hizmete girecek olan kayak merkezinde yazında kayak yapılabilmesi için çalışmalar başlandı.

Bunun için çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade eden Kaya, “Avusturya’dan gelen teknik ekip ve firma yetkilileri, yaz kayağı için hazırlanacak pisti yerinde inceledi. Çambaşı Yaylası, gelen ekipten de tam not aldı. İnceleme heyetinin görüşleri çok olumluydu. Yaz kayağına yönelik ilk adım Avusturya’dan gelen ekibin Çambaşı Yaylası’nda yaptığı fizibilite çalışmasıyla atılmış oldu.” dedi.

Yener Kaya, fizibilite çalışmalarının tamamlandığını, ilerleyen günlerde proje aşamasına geçileceğini kaydederek, “Çok hızlı şekilde yaz kayağını bölgemize kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Yaz kayağı projesi başta Karadeniz olmak üzere Ordu’nun ve Çambaşı Yaylası’nın cazibesini artıracak. Çambaşı Yaylası, hem kış hem de yaz aylarında turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin arasında olacak. Buna yürekten inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Yaz kayağının adrenalin artırıcı bir proje olacağını vurgulayan Kaya, “Bu projeyi kamuoyuna açıkladığımızda çok olumlu tepkiler aldık. Herkes şimdiden bu projenin bir an evvel hayata geçirilmesini istiyor. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temennimiz, Ordu Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla yaz kayağını Ordu turizmine kazandırmak.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Kaya, projenin şimdiden Karadeniz ve turizmciler adına hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Bu, tamamen turizme yönelik bir çalışmadır. İnşallah Çambaşı Yaylası’na kışın giden turistler, bundan sonra yaz aylarında da güzel vakit geçirebilecek. Çambaşı Yaylası son yılların en çok ziyaret edilen yerlerinden biri. Özellikle Arap turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Bundan dolayı ‘burayı daha fazla nasıl tanıtabiliriz’ diye çalışmalarımız sürüyor. Bu proje de bunlardan biri.”.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz