Popüler Kayak Merkezleri

0

Kış mevsiminin vazgeçilmezi kayak turları ile dünyanın en popüler kayak merkezleri sizleri bekliyor.

Kış aylarında Sömestr Turları ve Yılbaşı Turları ile birlikte en çok rağbet gören tatillerden olan Kayak Turları için kararsız kalanlardan mısınız? işte dünyanın en popüler kayak merkezleri;

Bansko Kayak Merkezi

Bulgaristan Bansko Kayak Merkezi

Bulgaristan Bansko Kayak Merkezi

Bulgaristan Bansko Kayak Merkezi, 65 km uzunluğundaki pistleriyle amatörlerden profesyonellere her kesime hitap ediyor. Bansko Kayak Merkezi, ayrıca dünya şampiyonluğu unvanı bulunan Alberto Tomba’nın da kayak yaptığı, Tomba olarak isimlendirilen 2600 metrelik bir piste sahip. Gece kayağı yapma imkanı da sunan Bansko Kayak Merkezi, yapay kar makinalarıyla ile karın yetmediği yerlere takviye yaparak ziyaretçilerini kayak zevkinden mahrum bırakmıyor.

Zermatt Kayak Merkezi

İsviçre Zermatt Kayak Merkezi

İsviçre Zermatt Kayak Merkezi

İsviçre’nin güney batısındaki Mattehorn Dağı’nın yamacında konumlanan Zermatt Kayak Merkezi, son yıllarda Kayak Turları denilince akla ilk gelen bölgelerden. İlk kez Kayak Turları deneyimi yaşayacaklar için adeta bir cennet sayılan Zermatt Kayak Merkezi, eşsiz doğasıyla da sadece kayak değil muhteşem bir tatil imkanı sunuyor. Sadece tren ile ulaşılabilen Zermatt kasabası, araç trafiğine kapalı. Üstelik bölgedeki kayak merkezlerinde gastronomi ve spa keyfi yaşamak da mümkün.

Verbier Kayak Merkezi

İsviçre Verbier Kayak Merkezi

İsviçre Verbier Kayak Merkezi

İsviçre’deki bir diğer noktamız ise Verbier Kayak Merkezi. Neredeyse tüm pistleri profesyonel kayakçılara hitap eden Verbier de Mont Fort ve Tortin gibi zorlu pistler adrenalin tutkunlarına unutulmaz bir heyecan yaşatıyor. Tabi ki Verbier Kayak Merkezi ‘nde orta ve başlangıç seviyesindeki kayakseverler için de seçenekler bulunmakta. Kayak Turları Verbier şehrine yolunu düşenleri renkli bir gece hayatının beklediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Chamonix Kayak Merkezi
Fransa Chamonix Kayak Merkezi

Fransa Chamonix Kayak Merkezi

Bir sonraki rotamız Avrupa’nın en yüksek tepesi Mont Blanc’ta konumlanan Chamonix Kayak Merkezi. Dünyaca meşhur bu kayak merkezi Fransa’da bulunuyor. 170 km’ye kadar çıkan kayak alanıyla dünyanın birçok bölgesinden kayak tutkunu Chamonix Kayak Merkezi ‘ni tercih ediyor. Kayak dışında Snowboard ve Kiteboard gibi sporları da yapabileceğiniz merkezde, gece hayatı da oldukça hareketli.

Innsbruck Kayak Merkezi
Avusturya Innsbruck Kayak Merkezi

Avusturya Innsbruck Kayak Merkezi

Kayak Turları gezimize Avusturya ile devam ediyoruz. Dünyanın en ünlü kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Avusturya’da Innsbruck ilk düşünülmesi gereken bölge. Toplam 130 km pist uzunluğuna sahip Innsbruck Kayak Merkezi, yaz ve kış ayları farketmeksizin kayak keyfi sunuyor. Innsbruck Kayak Merkezi, normal pistlerin yanı sıra antrenman ve çocuklar için dizayn edilmiş pistlere de sahip. Bu nedenle bölgeyi çocuklu aileler de tercih edebiliyorlar. Innsbruck’ta kayak keyfinin yanı sıra şehir turları da yapabilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Erken Rezervasyon Fırsatları ile Kayak Turları Sizleri Bekliyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Yaz