Serbest Stil Kayak Dünya Kupası Bohnacker’in

0

Fransa’da düzenlenen Serbest Stil Kayak Dünya Kupası kayak kros yarışlarının galibi Alman Daniel Bohnacker oldu.

Fransa’nın ünlü kayak merkezlerinde düzenlenen Serbest Stil Kayak Dünya Kupası’nda adeta büyük bir sürpriz yaşandı. Kariyerinde bir ilke imza atan 20 yaşındaki kayak Bohnacker, Avusturyalı güçlü rakiplerini geride bırakarak ilk sıraya otururken ikinciliği Avusturyalı Andersan Matt, üçüncülüğü ise Patrick Koller aldı.

Serbest Still Kayak Dünya Kupası Yarışlarının yapıldığı Fransa Kayak Merkezleri ile de herkesi bir kez daha büyüledi adeta. Bir çok yarışmaya ev sahipliği yapmış olan Fransa’da gülen Daniel Bohnacker oldu.

Serbest Stil Kayak Dünya Kupası’nda 11 kros yarışının dördüncü ayağının sonunda Avusturyalı Andreas Matt 239 puanla liderliğini korurken Fransa’da sekizinci sırada yer alan Kanadalı Nick Zoricik, 45 puan farkla ikinci sırada.

Bayanlarda Kanadalı Kelsey Serwa Fransa’da bu sezon ilk birinciliğini kazandı. Serwa, kayak kros klasmanında 4 yarış sonunda ikinci sırada yer alıyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz