Sestriere Kayak Merkezi

0

Sestriere Kayak Merkezi 2035 metrede bulunan ve ismi ile aynı adı taşıyan dağ üzerine kurulmuştur. Sestriere İtalya’ da kış turizminin en yoğun geçtiği bölgelerdendir.

Sestriere kayak merkezi 1937 yılında Angnelli ailesi tarafından kurulmuş ve günümüzde hala en gözde bölgelerden bir tanesidir. Işıklı pistleri sayesinde geceleri de kaymanın ayrıcalığı ve keyfini yaşayabilirsiniz. Sestriere aynı zamanda 1997 Dünya Şampiyonası ve 2006’da da Kış Olimpiyatları’na ve Paralimpikleri’ne ev sahipliği yapmıştır.

Sestriere, İtalya’da bir Alp Köyü’dür.  Sestriere,146 kayak pistini etrafındaki diğer Alp Köyleri ile paylaşmaktadır. Alpler Dünya Kayak Şampiyonalarına sık sık ev sahipliği yapan Sestriere’ de bir çok resort ve otel bulunmaktadır. Kaymayı veya snowboard yapmayı bilmeyenler içinde rehberler ve öğretmenler eşliğinde doğanın eşsiz manzarasına karşı kaymayı öğrenebilirsiniz..

Sestriere’ de pistler diğer bölgelere nazaran daha uzun ve geniştir bu sayede insanlar rahatça kayabiliyorlar. Sestriere’ de isterseniz kendi kayak ekipmanlarınızı götürebilir isterseniz kiralık ekipmanlar temin edilerek kayabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz