Ucuz Kayak Tatilinin 5 Altın Kuralı

0

Kayak tatilini ucuza getirmek isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken 5 altın kural…

Kış aylarının vazgeçilmezi kayak turları, yeni sezonda bir çok alternatif ile karşımızda. Yurt içi ya da Yurt dışı kayak tatili düşünüyorsanız bütçenizi zorlamayacak bir tatil için bunları bilmekte fayda var.

İşte Ucuz Kayak Tatilinin 5 Altın Kuralı

1- Erken Rezervasyon

Rezervasyonlar kar yağmadan yapılmalı. Kar yağışıyla birlikte insanların aklına kayak tatili geldiğinden fiyatlar yükseliyor. Bu yüzden ucuz kayak tatili için erken rezervasyon hayati önem taşıyor.

2- Fırsatları Takip Edin

Erken rezervasyon kadar önemli olan bir diğer husus ise indirim fırsatları. Seyahat acentelerinin kayak tatili için düzenlediği indirim fırsatlarını takip edin.

3- Ulaşım dahil seçenekleri tercih edin

Seyahat acentesi, ulaşım dahil seçeneği sunuyorsa mutlaka değerlendirilmeli. Özellikle tatil planlamanız son dakikaya kaldıysa ve hava yolu ile gitmek zorundaysanız, ulaşım dahil seçenekleri üzerinde durmanızda fayda var.

4- Yurt dışı seçeneklerini değerlendirin

Yurt içi ucuz, yurt dışı pahalı algısı son derece yanlış. İsviçre, Avusturya lüks kayak merkezleridir. Bulgaristan, Romanya, Rusya, Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek ve Slovenya’da ise Türkiye’deki kayak merkezlerinden daha ucuza tatil yapabilirsiniz.

5- Kayak malzemesini kiralayın

Yılda sadece birkaç gün kayak yapıyorsanız, malzemeyi satın almak yerine kiralamayı tercih edin. Kiralama için ise kayak merkezi tercihi yapılmadan önce iyice araştırmalısınız. Kiralama bedeli düşük olan kayak merkezleri tercih edilmeli.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Yaz