Uludağ’da kar kalınlığı beklenen seviyelere yaklaştı

0

Yurtiçi kayak merkezleri arasında önemli bir paya sahip olan Uludağ Kayak Merkezine beklenen kar geldi. Uludağ’ da hava sıcaklıkları düşerken dün gündüz ve akşam saatlerinde yoğun kar yağışı vardı.

Kış turizmi denilince Türkiye’ de akla ilk gelen bölge Uludağ, bu sene kar yağışının azlığından dolayı kayak tutkunlarını sevindirmemişti. Ancak Uludağ kayak merkezinden beklenen güzel haberler dün geldi.

Uludağ’ da dün gündüz saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı gece de devam etti.

Uludağ’ da kar kalınlığı 12 santimetreyi buldu

Uludağ’ da kar kalınlığı 12 santimetre Bursa Meteoroloji Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre Uludağ’da gece yapan kardan sonra, Uludağ Oteller Bölgesinde kar kalınlığı 12 santimetreyi buldu.

Uludağ’ da kar yağışının önümüzdeki günlerde aralıklarla da olması sürmesi bekleniyor. Sömestre tatili kayak tatili demektir.

Sömestre tatilinin adresi kayak merkezleri

Dün okulların tatil olmasının ardından her sene olduğu gibi bu sene de yurtiçi kayak merkezleri ve yurt dışı kayak merkezlerine gitmek isteyen kayak tutkunları için yetkililer Kartalkaya’da 29, Uludağ’da 10, Palandöken’de 40, Sarıkamış’ta 31 santimetre kar yüksekliğinin bulunduğunu belirtiyorlar.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz