Zihinsel Engelliler Dünya Kayak Şampiyonası 2012 başlıyor

0

Zihinsel Engelliler Dünya Kayak Şampiyonası, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Erzurum’da başlıyor.

Zihinsel Engelliler Dünya Kayak Şampiyonası 27 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Erzurum ‘ da gerçekleşiyor.

Zihinsel Engelliler Dünya Kayak Şampiyonası’ nda Türkiye’ yi temsil edecek milli takım oldukça iddialı. 3 gün öncesinden Erzurum’a gelen milli takım sporcularına hafta sonunu Palandöken’de kayak yaparak geçirdi.

Alp Disiplini Milli Takım Başantrenörü Murat Aygün, Erzurum’da yapılacak Dünya Kayak Şampiyonası için iddialı konuştu. Aygün, “Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Kısa sürede büyük aşama kaydeden bu çocuklar madalya kazanarak Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıracak” dedi.

Kampın başlarında zaman zaman bazı problemler yaşadıklarını dile getiren Aygün, “Şu anda hiçbir eksiğimiz ve sıkıntımız yok. Takım olarak Dünya Şampiyonası’na odaklandık. Madalya sayısı için bir şey söylemek istemiyorum ama Türk halkına büyük sürprizlerimiz olacak.” diye konuştu.

Milli Takım Antrenörü Erdinç Türksever de tüm takım olarak uyumlu bir kamp dönemi geçirdiklerini, Dünya Şampiyonası’nda istedikleri sonucu alacaklarına inandığını ifade etti.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz