Bansko Kayak Merkezi

0

Bansko Kayak Merkezi Avrupa’ nın son gözdesi olmanın yanı sıra 2014 Kış Olimpiyatlarına da hazırlanıyor olmasından dolayı pistleri ve merkezlerinde her türlü lükse sahiptir.

Bansko Turlarında sadece spor değil tarih,eğlence,spa ve masaj merkezleri,trekking gibi birçok aktivitede de bulunulabilir. Bansko’ da Mayıs ayına kadar kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikler İngilizler tarafından tercih edilen Bansko son zamanlarda Türk misafirlerini de komşu sıcaklığı ile karşılıyor. Çocuklu aileler için de bir çok olanak var. Sizler Bansko’daki muhteşem doğanın,tarihin ve karın ve pistlerin tadını çıkartırken çocuklarınızda eğitmenler gözetiminde kayak öğrenebilir.4-7 yaş arası çocuklara özel Ski Oyun ve Kayak Öğrenme Parkı bulunmakta, 3 adet çocuk lifti gözetmenler tarafından hizmet vermektedir.

Bansko Snowboard Pistleri

Bansko’ da 990 metreden 2600 metreye kadar her zorluk derecesinde pist var. Toplam 19 pist bulunmakta ve pistlerin toplam uzunluğu 65 km dir. 3 adet Chair Lift, 8 adet Drag Lift ve 1 adet Gondola lifti bulunmaktadır. Bansko’ da liftler 08:30-16:30 arası açıktır. Bansko Kayak Merkezi Aralık-Mayıs ayları arasında hizmet vermektedir fakat karın yetersiz kaldığı zamanlarda 186 adet technoalpine yapay kar makinesiyle rahat spor yapılabilmesi için imkan sağlanmaktadır. Bazı pistlerde 18:30-21:30 arası gece kayağı yapma imkanı olmaktadır. Snowboard `cular için de parkur bulunmaktadır.

Bulgaristan Kayak Merkezleri

Yurtdışı Kayak Merkezleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz