İsviçre Kayak Merkezleri

0

İsviçre Kayak Merkezleri – St. Moritz Kempinski

İsviçre Kayak Turları  Avrupa’da bulunan ve her mevsim tercih edilen bir numaralı tatil merkezi diyebiliriz. Kış sezonu Ekim başlarında açılıyor ve Nisan’a kadar sürüyor.

İsviçre Kayak Turları denilince akla ilk gelen otel şüphesiz konforu ve şıklığı ile ST. Moritz Kempinski’ dir. St Moritz Kempinski konaklayan misafirlerine şıklığın yanı sora İsviçre Kış Seyahatleri’ ne katılacak olan misafirlerini de kusursuzca ağırlıyor.

İsviçre için tam bir kayak cenneti denilebilir yüksekliği yaklaşık 4000 metreyi geçen 100’ den fazla zirvesi ile her sene binlerce kayak severi ağırlamakta olan İsviçre Kayak Merkezleri’nden bazıları; Cenevre yakınlarında bulunan Crans-Montana, Alp Dağları’nın Matterhorn zirvesinin bulunduğu bölgede bulunan Zermatt, Alp Dağları’ nın en zor pistlerine sahip olan ve Zürich’ ten yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta bulunan Verbier ve tabiî ki  Avrupa’ nın en sosyetik ve dünyanın en eski kayak merkezlerinden olan St Moritz.

Hersene yüzbinlerce kış turizmi ile bölgeye gelenleri ağırlayan İsviçre’ ye THY ve Swissair ile yaklaşık 3,5 saatlik uçuşla ulaşabilirsiniz.

İsviçre Kayak Turlarının en gözde mekanı St. Moritz en lüks bir merkezilerindendir. St Moritz Kempinski Otel’ de spor yaparken şıklığın keyfinide yaşayacaksınız.

İsviçre Kayak Merkezleri’nden bazıları;

Dünyanın en ünlü zirvelerinden olan Alp Dağları’nın Matterhorn zirvesinin bulduğu bölgede yer alan  Zermatt, Alp Dağları’nın en zor pistlerinin bulunduğu yaklaşık 9.000m. yükseklikte 2 tepesi bulunan Verbier, tüm seviyedeki kayak tutkunlarına hitap edebilen doğal güzelliklerin tadına varmak isteyenlerin vazgeçmedekileri Grindewald, Crans ve Montana bölgelerinden oluşan kayağın yanı sıra lüks butikleri ve şık restoranları ile de dikkat çeken Crans-Montana ve tabi ki İsviçre’ nin en lüks ve en gözde kayak merkezi St. Moritz. 4 mevsim  sporseverleri ağırlamanın yanı sıra 322 güneşin dağlar üzerindeki parıltısı ile göz dolduruyor.  Aynı zamanda yıl içersinde bir çok yarışmanın, festivalin yapıldığı bölge İsviçre’ nin en eski kayak merkezidir. Zürich’ten  yaklaşık 3,5 saat uzaklıkta bulunan St Moritz’ te gündüzleri kadar geceleri de eğlence hiç bitmez.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz