Uludağ Kayak Merkezi

0

Uludağ Kayak Merkezi Türkiye’ nin ilk Kayak Merkezi’dir.

Uludağ  Kayak Merkezi, Bursa’ nın 36 km güneyindedir. Türkiye’ nin en önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ aynı zamanda bir Milli Park’ tır. Uludağ Kayak Merkezi’nde konaklamalı turların yanı sıra günü birlik turlar, trekking ve kampçılık gibi dağ sporları da yapılabilir.

Zirvesi 2543 mt olan Uludağ Tanrıların Troya Savaşını izlediği yer olarak mitolojideki yerini almıştır.

Uludağ Kayak Merkezi 1.ve 2. Gelişim Bölgeleri olmak üzere iki bölgeden oluşur. 1. Gelişim Bölgesinde toplam 16 otel faaliyettedir. Her iki bölgede de konaklama merkezlerinin yanı sıra alışveriş merkezi, eğlence merkezleri ve bir  adet sağlık ocağı bulunmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi‘nde  kayak kurslarının yanı sıra kayak kiralama merkezleri de bulunmaktadır.

Pist uzunlukları yaklaşık 20 km olan Uludağ Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı kış aylarında yaklaşık 3mt ye ulaşmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi‘nde oteller bölgesinde 8 telesiyej, 7 telesiki  ve 13 farklı pist vardır.

Uludağ Otelleri

Uludağ, 1. Gelişim Bölgesi’nde bulunan Uludağ Otelleri her bütçeye hitap etmesi sebebiyle Uludağ Turları’nda en çok tercih edilen bölgelerden birtanesidir.

Uludağ Otelleri’nden birkaçtanesini şu şekilde sıralayabiliriz.  Baia Hotel,Karinna Hotel, Beceren Hotel ve Ağaoğlu My Resort.

Uludağ’ a Nasıl Gidilir

Bursa’nın 36 km güneyinde bulunan Uludağ Kayak Merkezi karayolu ile Bursa ya 40 km uzaklıktadır. Uludağ’ a hem karayolu ile hemde teleferik ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca Bursa’ dan özellikle kış aylarında günün her saati Uludağ Kayak Merkezi’ne taksi, dolmuş ve minibüsler hareket ediyor.  Bu yolculuk yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz