Erzurum 2011 Kış Oyunları’nda Moda Rüzgarı

0

Erzurum 2011 Kış Oyunları’nda Moda Rüzgarı esti. 25. Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları UNIVERSIAD ‘ta Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemine ait kostümler sergilenirken. Defile büyük ilgi gördü.

Ankara ve Samsun Olgunlaşma Enstitüleri’ nin Osmanlı ile Cumhuriyet Dönemine ait hazırladıkları defilede 2 tanesi Ukrayna’ lı 18 manken kostümleri taşıdı.

Kış Oyunları 2011’ in düzenlendiği Erzurum’ da gündüzleri yarışmacılar kıran kırana kapışmalar yaşarken geceleri ise düzenlenen birbirinden farklı organizasyonlara katılarak hem yorgunluk atıyorlar hem de moral depoluyorlar.

2011 UNIVERSIADE Kültür Sanat Komitesi ‘nce düzenlenen etkinliklerin arasında Ankara’yla Samsun Olgunlaştırma Enstitüleri ‘nin hazırladığı Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemine ait kostümler sergilendiği defile hem yarışmacılardan hem de izleyenlerden büyük beğeni kazandı. Ses- ışık gösterisi ile süslenen defile de zarif kostümler izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Erzurum 2011 Kış Oyunları’ nda Miras isimli defile oyunlara farklı bir pencere açarken Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Baş Yardımcısı Canan Yakın defile sonrası yaptığı açıklamada “Miras isimli, defilemiz isminde de anlaşıldığı gibi geçmişten günümüze kültürümüzü tanıtmaya çalıştık” dedi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz