Kayakla Atlama Yarışmasında beklenmedik kaza

0

Kış mevsimi Erzurum 2011 Kış Olimpiyatları ile canlanıyor. Kış Olimpiyatları 2010-2011 yoğun ilgi ile karşılanırken kış oyunlarında beklenmedik tahlisiz kazalar yaşanıyor.

Erzurum’da düzenlenecek olan Üniversiteler arası Kış Oyunları için son hazırlıklar tamamlanmış ve misafirleri ağırlanmaya başlamışken Dünya Kupası Kayakla Atlama Yarışması’nın yapıldığı Polonya Kayak Merkezi’nden üzücü bir haber geldi.

1924 yılında yapılan ilk kış olimpiyatlarından bu yana dünyanın en iyi kayak merkezlerinde düzenlenen kış oyunları kapsamındaki 21. Dünya Kupası Kış Oyunları Kayakla Atlama yarışmasında beklenmedik kaza gerçekleşti.

Uçak Bıyık Adam Malysz kaza geçirdi

Uçan bıyık lakabıyla bilinen Adam Malysz iniş yaparken dengesini kaybederek düştü ve dizinden sakatlandı. Hastanede tedavisi süren Malysz’in sağlık durumunun iyi olduğu biliniyor.

Uçak Bıyık lakaplı Adam Malysz’nin dengesini kaybederek düştüğü yarışmada 123 ve 128 metrelik atlayışı ve 254 puanla Polonyalı Kamil Stoch kazandı. 123 ve 127 metrelik atlayışlarını 249.5 puanla ikinci Norveçli Tom Hilde,120 ve 131.5 metrelik atlayışlarla Alman Michael Uhrmann üçüncü tamamladı.

Kayakla atlama yarışmasının bir sonraki ayağı önümüzdeki hafta sonu Avrupa’nın en çok tercih ediken kayak merkezlerinden İsviçre’nin Willingen bölgesinde yapılacak.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz