Salzburg Kayak Turu

0

Salzburg Kayak Turu Avrupa’ da en çok tercih edilen bölgelerdendir. Avusturya Salzburg kayak dışında da adını bir çok dalda duyurmayı başarmış olan bir şehirdir.

Salzburg’ ta neredeyse en çok kullanılan ulaşım aracı bisiklettir. Yürüyüş ve bisiklet yolları sayesinde nehrin tadını çıkarmak mümkün. Mirabell Sarayı ile onun bahçesi, Salzburg Katedrali ve Hohensalzburg Kalesi ve Mozart’ın Evi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Avusturya’nın orta-kuzey kesiminde yerleşim bölgesinde ve Alp dağlarının eteğinde bulunan Salzburg Viyana’ ya yaklaşık 270 km uzaklıktadır.

Heryıl Salzburg Kayak Turları’ nın yanı sıra Salzburg Müzik Festivali için de binlerce turist gelmektedir.

Salzburg hakkında en kısa ve net bilgiyi şehrin tam bir kültür ve müzik şehri olduğunu söyleyerek verebiliriz. Klasik müziğin bir çok isminin Salzburg’ ta yaşadığı biliniyor. Ünlü klasik müzisyen Mozart’ ın doğduğu şehir olan Salzburg aynı zamanda bir çok ünlü sanatçıyı da o zamanlarda ağırlamıştır. Keza Mozart’ın eserlerindeki tılsımdan etkilenerek bir çok kereler Viyana ve Salzburg’ a gitmiştir. Haydn ve Mozart’tan devraldığı eğitim ile daha uzun, daha tutkulu eserler oluşturdu ki 109 piyano sonatıyla Klasik Müzikte Romantik Dönemi başlatmış oldu.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz