Uluslararası gazeteciler kayak kulübü Erzurum’ da ağırlanacak

0

Uluslararası gazeteciler kayak kulübü Fas’ ta düzenlenen Uluslararası Gazeteciler Kayak Kulübü Genel Kurulunda 2012 yılında 58. si yapılacak olan dünya gazeteciler kayak yarışlarının Türkiye’ de yapılmasına karar verildi. Genel Kurula Kayak Federasyonu Genel Koordinatörü Muhtar KURT ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ali OTO‘ da katıldılar.

Dünya Gazeteciler Kayak Yarışmasının Erzurum’ da yapılacağının açıklanmasının ardından Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık yaptığı açıklamada : “44 ülke gazetecilerinin üye olduğu uluslar arası kulüp üyeleri her yıl yarışların yapıldığı ülkede 1 hafta kalarak dünya gazeteciler kongresi düzenlerken yarışlar ile ülkenin tanıtımını artırıyor.” dedi.

Erzurum Kayak Merkezlerinde yapılan Üniversitelerarası Kış Olimpiyatlarının ardından oldukça dikkat çekiyor.

Geçen ay Kanada’nın Alberta eyaletinin Banff kasabasında düzenlenen SCIJ Genel Kurulu sırasında Erzurum’ un tanıtımını yapan Faruk Özkan ve Türkiye Kayak Federasyonunun desteklediği SCIJ Türkiye, önce Türkiye’ nin tarihi ve coğrafi konumu hakkında daha sonra Erzurum ve Palandöken’ i anlattılar.

Uluslararası gazeteciler kayak kulübü üyeleri Erzurum’ dan önce Kültür Başkenti İstanbul’ da ağırlanacaklar

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz