Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları

0

Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları bugün başlıyor. 25. Dünya Üniversitelerarası Erzurum Kış Oyunları 6 Şubata kadar devam edecek.

Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatları bugün Erzurum’da başladı. Dünyanın dört bir yanından üniversiteli sporcuların katılımlarıyla gerçekleşecek olan Universiade Erzurum Kış Olimpiyatları bugün başlayıp 6 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Erzurum Kış Oyunlarına 58 ülkeden 3 bine yakın sporcu katılacak. İlk kez Fransa Chamonix’te düzenlenen Üniversiteler arası Kış Oyunları bugüne kadar 14 farklı ülkede yapıldı ve en fazla madalyayı Rusya evine götürdü.

Universiade Erzurum Üniversiteler Arası Kış Oyunlarının katılımcı ülke ve sporcu sayısı bakımından rekor kırması bekleniyor. Yapılan tesisler ile de bu talebi adeta karşılıyor.

Anadolu’nun Zirvesinde Buluşalım slonagıyla dünyanın dört bir yanından binlerce üniversiteli sporcuyu ağırlayacak olan Universiade Erzurum Kış Oyunları saat 19:30’ da muhteşem bir açılış töreni ile başlayacak.

Erzurum Kış Oyunları açılış töreninde Türk Bayrağını kayaklı koşuda mücadele edecek olan Sabahattin Oglago taşıyacak. Universiade Erzurum meşalesini ise Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 84 kiloda dünya şampiyonu grekoromen stil güreşçi Selçuk Çebi, dünya şampiyonasında sayı kraliçesi unvanını elde eden voleybolcu Neslihan Darnel ve 2008 Pekin Paralimpik Olimpiyatı’nda şampiyon olan bedensel engelli okçu Gizem Girişmen taşıyacak.

Universiade Erzurum Kış Oyunları için yapılan tesisler

Universiade Erzurum Kış Oyunları için yapılan tesisler 2 bin seyirci kapasiteli buz pateni salonu, 500 seyirci kapasiteli buz pisti ve antrenman salonu, 3 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 500 seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 1000 seyirci kapasiteli curling salonu ile Konaklı Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Kandilli Kayak Merkezi, Kiremitliktepe Kayakla Atlama Tesisi, Cemal Gürsel Stadyumu ve Oyunlar Köyü’nden meydana geliyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı kayak merkezleri, size özel alternatifler, zevklerinize hitap eden kayak otelleri, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda sezon boyunca her gün para iadesi garantisiyle kayak turları sizi bekliyor.

Bir Cevap Yaz